AKTUALNOŚCI

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Dodano: 17 stycznia 2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością mieszkających w gminie Długołęka oraz wspieranie aktywizacji tej grupy społecznej były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami Pawła Parusa z wójtem gminy Wojciechem Błońskim.


Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 17 stycznia 2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.


Zaproszenie dla przedstawicieli dolnośląskich organizacji pozarządowych

Dodano: 15 stycznia 2019

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie. Jego celem będą konsultacje w sprawie zadań, na które zostanie ogłoszony konkurs ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 r.


Wystartował projekt Zintegrowani!

Dodano: 14 stycznia 2019

Samorząd województwa wspiera osoby niepełnosprawne. Właśnie ruszył projekt Zintegrowani, który ma na celu wspieranie i ograniczenie wykluczenia społecznego oraz ubóstwa podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych na Dolnym Śląsku. Projekt będzie realizowany w 12 ośrodkach na obszarze całego województwa. Całkowita jego wartość to 13,65 mln zł.


Konsultacje zadań konkursowych w 2019 roku

Dodano: 10 stycznia 2019

W związku z planowanym konkursem dotyczącym realizacji zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 roku zwracamy się do przedstawicieli organizacji pozarządowych z prośbą o propozycje tych zadań.


Uzupełnienie składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 10 stycznia 2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego w celu uzupełnienia składu Rady informujeo możliwości zgłaszania przez wojewodę, organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy), działające na terenie województwa dolnośląskiego kandydatów na członka Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.


Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Dodano: 9 stycznia 2019

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska odwiedził we wtorek 8 stycznia Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie. Towarzyszył mu Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.


Kolejne sukcesy sportowców niesłyszących Świtu

Dodano: 8 stycznia 2019

Pod koniec grudnia 2018 roku w Kluszkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Celami imprezy były m.in.: popularyzacja narciarstwa wśród niesłyszących, wyłonienie najlepszych zawodników w kraju oraz nabór utalentowanych sportowców do kadry narodowej reprezentacji.


3. spotkanie wrocławskiej grupy branżowej

Dodano: 7 stycznia 2019

Przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych działających na rzecz mieszkańców Wrocławia zapraszamy na 3. spotkanie wrocławskiej grupy branżowej do spraw osób z niepełnosprawnościami oraz dostępności przestrzeni publicznej i usług.
Termin: 22 stycznia 2019r., godz. 10:00-12:00. Miejsce: Sensor, ul. Zachodnia 1.
Cel: dyskusja, postulaty i rekomendacje w zakresie dostępności przestrzeni publicznej Wrocławia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Spotkanie odbędzie się w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby oferujemy wsparcie asystentów lub tłumaczenie w PJM.
Zgłoszenia udziału w spotkaniu oraz zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza PJM proszę przesyłać na adres: j.rejmer@eudajmonia.pl do 20.01.2019r.


Kontakt

Osoby zainteresowane spotkaniem z Pawłem Parusem proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  • Adres

    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14
    Pokój 406
    50-411 Wrocław, Dolny Śląsk